Nogomet

Manchester City in Arsenal znova suverena v boju za naslov

Manchester, 04. 05. 2024 20.50 | Posodobljeno pred 13 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Nogometaši Manchester Cityja in Arsenala so v 36. krogu Premier lige prišli do nove zanesljive zmage. Meščani so s 5:1 ugnali Wolverhampton, Londončani pa s 3:0 Bournemouth. Vodilni Topničarji so tako pred drugouvrščenim Cityjem zadržali točko prednosti, a imajo citizensi odigrano tekmo manj.

Statistika Manchester City - Wolverhampton
Statistika Manchester City - Wolverhampton FOTO: Sofascore.com

Manchester City je popolnoma nadigral Wolvese. Varovanci Josepa Guardiole so ob polčasu povedli s 3:0, vse tri zadetke pa je dosegel Erling Haaland. Prvi in tretji gol Norvežana sta bila plod uspešno izvedene najstrožje kazni, prvo je priigral Joško Gvardiol, drugo pa si je napadalec izboril sam. Drugi zadetek je prvi strelec Premier lige dosegel z glavo po podaji Rodrija

Erling Haaland
Erling Haaland FOTO: AP

Gostujoča zasedba je na začetku drugega dela igre znižala zaostanek iz svoje prve in edine priložnosti. Nekoliko slabše izbijanje povratnika po poškodbi Edersona je v zadetek pretvoril Hee-chan Hwang

Toda na drugi strani je sledil bliskovit odgovor, Haaland je namreč le minuto za tem z dobro odmerjenim strelom prišel do svojega četrtega zadetka. Piko na i ob visoki zmagi meščanov je v 85. minuti postavil rezervist Julian Alvarez

Arsenal povsem nadigral češnjice

Arsenal je bil v prvem polčasu precej boljši nasprotnik. Češnjice so bile prisiljene v konstantno branjenje, kar se tiče napada, pa so bile povsem nemočne. V 12. minuti je zadišalo po izključitvi Ryana Christieja, ki je s podplatom zadel Bukaya Sakaja, a sodnik David Coote se ni odločil niti za rumeni karton.

Mark Travers je v kazenskem prostoru podrl Kaija Havertza.
Mark Travers je v kazenskem prostoru podrl Kaija Havertza. FOTO: AP

Londončani so odpor gostov strli tik pred odhodom na odmor, ko je Kai Havertz izsilil najstrožjo kazen, v zadetek pa jo je rutinirano pretvoril Bukayo Saka

Saka je postal prvi nogometaš Arsenala, ki je po sezoni 2019/20 dosegel vsaj 20 zadetkov v vseh tekmovanjih ene sezone. Ob tem je tudi prvi Anglež, ki mu je to uspelo po sezoni 2012/13.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

V drugem polčasu je prednost domačih povišal Leandro Trossard, nekaj minut kasneje pa je bil iz neposredne bližine nenatančen Martin Odegaard.

Leandro Trossard in Declan Rice
Leandro Trossard in Declan Rice FOTO: AP

Na drugi strani se je Bournemouth vendarle malce prebudil in prišel do znižanja zaostanka prek Antoina Semenya, toda sodniki so nekoliko dvomljivo zadetek razveljavili ob domnevnem prekršku Dominica Solankeja nad Davidom Rayo

To je seveda sprožilo alarme v taboru Arsenala, ki so znova dvignili nivo svoje igre. Takoj po vstopu na zelenico se je v ugodni sitauciji znašel Gabriel Martinelli, ki pa se je izredno slabo odzval in še enkrat več dokazal razloge za izgubo mesta v začetni enajsterici.

Topničarji so pred koncem tekme vendarle prišli še do tretjega zadetka, a so ga sodniki zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Je pa bil v 97. minuti regularen gol Declana Ricea, ki je izkoristil podajo rezervista Gabriela Jesusa in poskrbel za končnih 3:0.