Nogomet

Kompanyjev sanjski gol popeljal City pred Liverpool v srditem boju za naslov

Manchester, 06. 05. 2019 22.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Zadnja tekma 37. kroga v Premier League je ponudila dvoboj Manchester Cityja in Leicestra. Tekma je bila izjemnega pomena za sinjemodre, saj so v boju za naslov prvaka nujno potrebovali zmago. Zagotovil jim jo je kapetan Vincent Kompany z neverjetnim golom v 70. minuti (1:0). City ima pred zadnjim krogom Premier League znova točko prednosti pred Liverpoolom.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Zasedba Pepa Guardiole je morala v predzadnjem krogu Premier League premagati Leicester, če je želela znova na prvo mesto lestvice angleškega državnega prvenstva. Pred tekmo je imel Liverpool dve točki prednosti, 94, City pa 92 točk, bitka z Redsi za naslov prvaka pa je res izjemno izenačena, Liverpool je v soboto za gol premagal Newcastle (3:2), v zadnjem krogu v nedeljo City gostuje v Brightonu, Liverpool bo gostil Wolverhampton.

Trener Cityja ni veliko spreminjal moštvo od zadnje tekme, naredil je le eno spremembo, na igrišče je poslal naslednjo enajsterico: Ederson, Kyle Walker, Vincent Kompany, Aymeric Laporte, Oeksandr Zinčenko, David Silva, Ilkay Gundogan, Phil Foden, Bernardo Silva, Raheem Sterling, Sergio Aguero. Na drugi strani Leicester ni bil pod pritiskom, trener Brendan Rodgers (nekdanji trener Liverpoola) je poskrbel za dvigi forme in ni imel velikih skrbi.

Manchester City se je namučil z Leicestrom.
Manchester City se je namučil z Leicestrom. FOTO: AP

City je imel pobudo v prvem polčasu, a golov navijači niso videli. Mladi Foden je zapretil v 11. minuti, izkazal se je vratar, najlepšo priložnost je imel Sergio Agüero v 32. minuti, ko je po podaji iz kota zadel prečko, vratar Kasper Schmeichel pa je žogo še pravočasno zbil z golove črte. Tudi v drugem polčasu so domači krenili z vsemi "topovi" in stopnjevali pritisk, gosti pa so se zanašali le na protinapade. Sredi drugega polčasa je bilo v strelih kar 16:4 za City, a brez učinka.

V 58. minuti je od daleč s strelom zapretil Gundogan, a je žoga zletela mimo gola. Igra je potekala v glavnem le na polovici Leicestra, gostitelji so pletli mrežo okoli kazenskega prostora, v 69. minuti je Schmeichel s fantastično reakcijo ubranil strel Aguera iz neposredne bližine. A malce zatem so navijači videli enega najlepših golov v sezoni, saj je Vincent Kompany z neverjetnim strelom, pravo"bombo," zadel zgornji kot vrat. Neubranljiv strel kapetana, vratar je bil brez moči. Oživele so tribune stadiona Etihad in precej bremena je padlo z ramen igralcev Cityja. Izid se do konca tekme ni več spremenil in City je zabeležil pomembne tri točke, saj imajo pred zadnjim krogom znova točko prednosti pred Liverpoolom (95:94).