Nogomet

City korak bližje naslovu, Chelsea naposled le zmagal

Manchester, 06. 05. 2023 17.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nogometaši Manchester Cityja so v 35. krogu angleške Premier lige s kar nekaj truda z 2:1 premagal Leeds United in se tako utrdili na vrhu lestvice, kjer imajo sedaj po 34 odigranih tekmah štiri točke prednosti pred dolgo časa vodilnim Arsenalom. Zadnji angleški prvak, ki prihaja iz Londona, Chelsea, pa je po sedmih ligaških tekmah le vknjižil zmago. Varovanci Franka Lamparda so bili od Bournemoutha boljši s 3:1.

Za aktualne angleške prvake je že v prvem polčasu dvakrat v polno meril Ilkay Gundogan, ki je imel v 84. minuti idealno priložnost zadeti hat-trick. Erling Haaland mu je ob enajstmetrovki Cityja izročil žogo, s čimer se Pep Guardiola ni strinjal, a vseeno je streljal Nemec in zadel le vratnico. Minuto kasneje je Rodrigo zmanjšal zaostanek na 2:1, a je četi Sama Allardyca zmanjkalo moči in City se je razveselil še 26. zmage v sezoni.

Ilkay Gundogan
Ilkay Gundogan FOTO: AP

Varovanci Pepa Guardiole so na stadiou Etihad zmagali že 14. zaporedno tekmo in imajo ob enakem številu odigranih tekem štiri točke prednosti pred Arsenalom. Topničarje v nedeljo čaka težko gostovanje pri tretjeuvrščenem Newcastle Unitedu.

Sttistika tekme Manchester City - Leeds United

Chelseaju pa je uspelo nekaj, kar mu ni že od 11. marca. Londončani so zmagali ligaško tekmo in si zagotovili obstanek v Premier ligi. Za začasnega trenerja Franka Lamparda je bila to po šestih porazih sploh prva zmaga po vrnitvi na klop Chelseaja, ki se je dvignil na 11. mesto. Za modre so v polno merili Conor Gallagher, Benoit Badiashile in Joao Felix, za češnje pa Matias Vina.

Statistika tekme Bournemouth - Chelsea

Minimalni zmagi sta vknjižila Tottenham, za katerega je v polno meril kdo drug kot Harry Kane, in Wolverhampton, ki je po zadetku Totija Gomesa premagal Aston Villo.

Na poznopopoldanski tekmi pa je z minimalnih 1:0 zmagal še Liverpool, ki je bil na domačem Anfieldu boljši od Brentforda. Edini zadetek na tekmi je v 13. minuti prispeval Mohamed Salah, ki je že tretjo sezono dosegel mejo 30 golov v vseh tekmovanjih. Ob tem je Egipčan tudi postavil rekord v številu zaporednih golov na Anfieldu, saj je v polno meril kar devet domačih tekem zapovrstjo. Na domači zelenicu je sicer dosegel že okroglih 100 golov, skupno za Liverpool pa kar 186, s čimer se je na klubski lestvici najboljših strelcev izenačil s Stevenom Gerardom.

Varovanci Jürgena Kloppa so se s šesto zaporedno ligaško zmago četrouvrščenemu Manchester Unitedu, ki ima sicer dve tekmi manj, približal na točko zaostanka.