Nogomet

Kampl junak Leipziga, Bayern v Bremnu brez spodrsljaja

Bremen, 06. 05. 2023 20.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je z zadetkom pomagal Leipzigu do zmage v 31. krogu nemškega nogometnega prvenstva proti Freiburgu z 1:0. S tem so varovanci Marca Roseja na lestvici napredovali na tretje mesto. Nogometaši Bayerna pa so z 2:1 premagali Werder iz Bremna in začasno prednost pred Borussio Dortmund povišali na štiri točke. Črno-rumene domači dvoboj 31. kroga čaka v nedeljo proti Wolfsburgu.

Dvaintridesetletni Kevin Kampl je dvoboj proti Freiburgu začel na klopi za rezervne igralce, v igro pa vstopil v 53. minuti. Dvajset minut kasneje je dosegel edini zadetek na tekmi in Leipzigu omogočil skok na tretje mesto.

Kampl in soigralci so po 31 krogih zbrali 57 točk oziroma eno več od neposrednih tekmecev za nastop v ligi prvakov prihodnje leto, Uniona iz Berlina ter današnjega tekmeca Freiburga. Union je danes izgubil proti Augsburgu z 0:1. Edini zadetek je dosegel Dion Drena Beljo v 53. minuti.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Bayern se je v prvem polčasu mučil s tekmeci iz Bremna, nato pa v drugem polčasu le strl njihov odpor. Najprej je bil v 62. minuti iz neposredne bližine uspešen Serge Gnabry, 11 minut kasneje pa je vodstvo povišal Leroy Sane. Domačim je nato nekaj upanja s sijajnim zadetkom sod daleč vlil Niklas Schmidt, a do preobrata vendarle niso prišli.

Zmaga Bavarcev pomeni, da imajo varovanci Thomasa Tuchla zdaj štiri točke naskoka pred Dortmundčani (65:61). Borussia bo na edini preostali tekmi 31. kroga v nedeljo ob 17.30 gostila Wolfsburg.

Statistika tekme: Werder Bremen - Bayern München
Statistika tekme: Werder Bremen - Bayern München FOTO: Sofascore.com

Šesti Bayer iz Leverkusna, ki je v petek izgubil proti Kölnu (1:2), za Freiburgom zaostaja osem točk in je preveč oddaljen od boja za nastop v ligi prvakov. V petek je Schalke s 3:2 v gosteh premagal Mainz.

Na preostalih današnjih tekmah pa je Borussia Mönchengladbach doma premagala Bochum z 2:0, Hertha Berlin je bila prav tako doma boljša od Stuttgarta z 2:1, Hoffenheim pa je zmagal proti Eintrachtu iz Frankfurta s 3:1.

V boju za obstanek je gneča velika. Augsburg ima na 13. mestu 34 točk, Hoffenheim je pri 32 točkah, Schalke pri 30, Stuttgart in Bochum sta pri 28, Hertha iz Berlina pa je na dnu s 25.