Nogomet

Lens premagal Marseille in se povsem približal PSG-ju

Lens, 06. 05. 2023 23.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Lensa so dobili derbi 34. kroga francoske lige. V neposrednem obračunu za drugo mesto in tudi podaljšanje upanja, da v zadnjih štirih krogih še ogrozi vodilni PSG, je z 2:1 premagal Marseille. Lens za Parižani, ki imajo tekmo manj, zdaj zaostaja tri točke, Marseille pa ima še dve točki manj.

Statistika tekme Lens - Marseille

Gostje so sicer prvi zadeli, a je VAR razveljavil gol Alexisa Sancheza v osmi minuti. V 42. minuti pa so gostitelji prišli v vodstvo, gol je dosegel Seko Fofana. Lois Openda je v 60. minuti še enkrat pokazal, v kakšni strelski formi je, ko je povišal vodstvo domačih. Gosti so v 88. minuti prek Dimitrija Payeta zaostanek znižali, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Na preostalih dveh sobotnih tekmah je Reims z 1:0 premagal Lille, Nice pa z 2:1 Rennes.

PSG bo v nedeljo gostoval pri Troyesu, Angers slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča, ki je že izgubil možnosti za obstanek, bo gostil Monaco.