Nogomet

Milan in Inter uspešno opravila generalko pred polfinalom Lige prvakov

Rim, 06. 05. 2023 20.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Mestna tekmeca Inter in Milan, ki se bosta v sredo pomerila na prvi polfinalni tekmi lige prvakov, sta v 34. krogu italijanskega nogometnega prvenstva zabeležila zmagi proti zahtevnima tekmecema. Inter je v gosteh premagal Romo z 2:0, Milan pa je bil doma od Lazia prav tako boljši z 2:0.

Rdeče-črni so že v prvem polčasu postavili temelje za zmago, potem ko sta zadela Ismael Bennacer (17.) in Theo Hernandez (29.).

Inter, za katerega Samir Handanović ni branil, pa je v Rimu povedel v 33. minuti, ko je zadel Federico Dimarco. Zmago črno-modrih pa je v čvrstem obračunu tekmecev v lovu na mesta, ki prinašajo ligo prvakov v prihodnji sezoni, potrdil Romelu Lukaku v 74. minuti.

Na lestvici to pomeni, da so za v četrtek okronanim prvakom Napolijem od drugega do sedmega mesta zdaj razporejeni Lazio (64 točk), Inter (63), Juventus (63, tekma manj), Milan (61), Atalanta (58, tekma manj) in Roma (58). V ligi prvakov bo prihodnje leto poleg Napolija prostora za najmanj še tri ekipe.

Statistika tekme Roma - Inter

Danes sta igrala še Cremonese in Spezia Tia Cipota. Tri točke je osvojil Cremonese, potem ko je v 41. minuti za 1:0 zadel Daniel Ciofani, v 77. pa je bil uspešen še Johan Vasquez. Cipot ni dobil priložnosti za igro.

Cremonese je po zmagi še v igri za obstanek med elito in ima na predzadnjem 19. mestu 24 točk. Spezia in Verona imata pred njim po 27 točk. Iz serie A izpadejo tri moštva.

Zadnjo Sampdorio bržčas čaka izpad v drugo ligo, znana pa sta že oba kluba, ki sta si neposredno priigrala nastop v prvi ligi. To je že pred časom uspelo Frosinoneju, danes pa še Genoi Roka Vodiška. Za tretjo vstopnico med elito se bodo v dodatnih tekmah merile ekipe od tretjega do osmega mesta.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Nedeljski spored bosta odprla Atalanta in Juventus, nato pa sledijo še tekme Torino - Monza, Napoli - Fiorentina ter Lecce - Verona.

Ostali slovenski nogometaši bodo dejavni v ponedeljek. Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja bo gostil Salernitano Domna Črnigoja, Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića pa bo igral proti Sampdorii Martina Turka. V ponedeljek bo še ena tekma, in sicer Sassuolo - Bologna.