Drugi športi

Verstappen najhitrejši tudi v kvalifikacijah Miamija

Miami, 04. 05. 2024 23.17 | Posodobljeno pred 13 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Potem ko je popoldne že dobil sprintersko dirko, je svetovni prvak in vodilni v seštevku letošnje sezone svetovnega prvenstva formule 1 Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) slavil še v kvalifikacijah za nedeljsko dirko v ameriškem Miamiju.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Na popoldanski sprinterski dirki je Nizozemec, ki je dobil tudi petkove kvalifikacije za sprint, zmagal pred Monačanom Charlesom Leclercom (Ferrari) in Mehičanom Sergiem Perezom (Red Bull).

V večernih kvalifikacijah je vrstni red na prvih dveh mestih ostal enak, na tretjem pa je končal drugi Ferrarijev voznik Španec Carlos Sainz, ki si bo v nedeljo startno vrsto delil s Perezom.

Iz tretje bosta začela oba McLarnova dirkača, Britanec Lando Norris in Avstralec Oscar Piastri, medtem ko je četrta vrsta Mercedesova, sedmi v kvalifikacijah je bil Britanec George Russell, osmi pa njegov rojak Lewis Hamilton.

Verstappen, ki je dosegel 38. "pole position" v karieri, ima priložnost, da tudi po nedeljski dirki ostane edini zmagovalec v Miamiju. Doslej je dobil obe klasični dirki lani in predlani ter danes sprintersko.

Pred nedeljsko dirko, začela se bo ob 22. uri, ima še večji naskok v SP, kjer je letos dobil štiri od petih dirk in oba sprinta. Zdaj ima 118 točk, Perez na drugem mestu 91, Leclerc pa 83.