Liga prvakov

Hat-trick Moure za neverjeten preobrat 'Spursov' in angleški finale v Madridu

Amsterdam, 08. 05. 2019 20.43 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Na Johan Cruyff Areni smo bili podobno kot večer prej na kultnem Anfield Roadu priča še eni izjemni nogometni predstavi na povratni drugi polfinalni tekmi med domačim Ajaxom in Tottenhamom. Potem ko je po vodstvu Nizozemcev ob polčasu z 2:0 kazalo na njihovo zanesljivo uvrstitev v madridski finale, je v drugem polčasu s klasičnim hat-trickom za nov veliki čudež poskrbel Brazilec v dresu 'Spursov' Lucas Moura.

Iz SVETA: Ligo prvakov zaznamovali preobrati

Pred povratno polfinalno tekmo Lige prvakov med v letošnji sezoni izjemnim Ajaxom in nekoliko zdesetkanim Tottenhamom je prevladovalo večinsko razmišljanje, da je nizozemski velikan ob zadetku prednosti s prve tekme v Londonu veliki favorit za uvrstitev v madridski finale, kjer bo na nasprotni strani angleški velikan Liverpool.

Domači so v slogu dozdajšnjega dela sezone pred bučnimi navijači na Johan Cruyff Areni odločno krenili v tekmo in v želji po zgodnjem zadetku, ki bi jim v nadaljevanju dvoboja nekoliko olajšal delo. Že v 4. minuti je bilo vroče pred vrati Tottenhama, ko se je za strel z roba kazenskega prostora odločil Dušan Tadić, žoga se je odbila od Kierana Trippierja, na koncu pa jo je Hugo Lloris odbil v kot. Udarec s kota je izvedel Lasse Schöne, v kazenskem prostoru gostov pa je najvišje skočil Ajaxov kapetan Matthijs de Ligt, ki je neubranljivo z glavo meril v desni spodnji kot. Prejeti zadetek ni 'ohromil' varovancev trenerja Mauricia Pochettina, ki so odgovorili že v naslednji minuti po odličnem prodoru in zaključnem strelu Južnokorejca Heung-min Sona,  a je pot žogi v mrežo preprečila desna vratnica.

Veliki junak Tottenhama Lucas Moura je zablestel v drugem polčasu, ko je Ajaxu zadal smrtonosen udarec s klasičnim hat-trickom. FOTO: AP

Že tedaj je bilo jasno, da bomo v Amsterdamu spremljali spektakularno nogometno predstavo. 'Spursi' so nadaljevali s kontinuiranim napadom, ki jim  je v 9. minuti po akciji Christiana Eriksna in Dele Allija prinesel novo veliko priložnost, a po strelu slednjega žoga švignila mimo leve vratnice. Vnovič se je v lepi priložnosti za izenačenje v 23. minuti znašel agilni Son, toda zaključni strel je šel preveč po sredini domačih vrat, kar je bil lahek plen za nizozemskega vratarja Andrea Onano. Odlični vratar Ajaxa je bil na zahtevni preizkušnji tudi minuto pozneje, ko je do strela prišel Eriksen brez želenega zaključka. Po bliskovitem protinapadu v 30. minuti so domači prek Dušana Tadića zamudili imenitno priložnost za povišanje vodstva, toda za tisto, kar odlični srbski napadalec ni uspel materializirati, je šest minut pozneje poskrbel odlični Maročan Hakim Ziyech, ki je po podaji prav Tadića z levico neubranljivo zadel levi spodnji kot Tottenhamovih vrat.

Neverjeten povratek 'Spursov'
Po prihodu iz slačilnic pa so gostje iz britanske prestolnice krenili na vse ali nič. Po epski preobrat, po nekaj, kar je le slabih 24 ur poprej v dvoboju z Barcelono uspelo njihovemu rivalu Liverpoolu. Najprej je dlani Onane v 54. miniti znova ogrel Alli, le minuto pozneje pa je svoj 'šov' s prvim zadetkom na srečanju začel Brazilec v vrstah 'Spursov' Lucas Moura. V 59. minuti je isti nogometaš lepo spremljal akcijo soigralca Fernanda Llorenteja, ki je iz neposredne bližine z glavo meril naravnost v Onanaja, odbito žogo pa je prisebni brazilski napadalec iz pol obrata poslal v desni spodnji kot domačih vrat za izenačenje izida na 2 : 2. Do konca rednega dela srečanja je preostalo še dobre pol ure s sodnikovim dodatkom vred, kar je omogočalo Tottenhamu, da s še enim zadetkom uprizori čudež sredi Amsterdama.

TEKMA

V 63. in 79. minuti je dve lepi priložnosti za odločitev zmagovalca in s tem tudi drugega potnika v madridski finale imel Ziyech, ki pa je enkrat meril mimo vrat, drugič pa mu je veselje preprečila vratnica.In ko se je že zdelo, da bodo gostje s tako imenovano preskok igro težko prišli do želenega tretjega zadetka, je v zadnji, peti minuti sodnikovega dodatka kot blisk udarila naveza Alli - Moura za morda še večje presenečenje, kakršno je večer prej uspelo 'redsom'. V španski prestolnici bomo torej v letošnjem velikem finalu spremljali angleški dvoboj za krono najboljšega moštva na stari celini.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

22.59

Nov nogometni čudež

Spursi so končali Ajaxovo pot do finala! Junija bomo priča angleškemu finalu, Liverpool:Tottenham!

22.58

Hat-trick izjemnega Lucasa Moure!

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
90'+6

Gooooooooool!

Neverjetno. Neverjetno. Dele Alli je pred vrati našel Mouro, ki je poskrbel za novi čudež! Hat-trick izjemnega Lucasa Moure!

90'+2

Vroče pred vrati domačih

Tottenham se z zadnjimi močmi skuša prebiti do zadetka. Na drugi strani je imel priložnost Ziyech, vendar je Maročan ni izkoristil. Žoga je zletela visoko nad prečko.