Nogomet

PSG zadržal prednost pred Lensom

Ljubljana, 07. 05. 2023 22.19 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Nogometaši Paris St. Germaina si kljub turbulentnemu tednu niso dovolili novega spodrsljaja. V 34. krogu francoskega prvenstva so brez suspendiranega Lea Messija s 3:1 premagali odpisani Troyes in štiri kroge pred koncem zadržali šest točk prednosti pred Lensom, ki se je v soboto z zmago v derbiju proti Marseillu prebil na drugo mesto.

Statistika tekme Troyes - PSG
Statistika tekme Troyes - PSG FOTO: Sofascore.com

Parižane je v vodstvo v osmi minuti popeljal Kylian Mbappe, na 2:0 je povišal Vitinha, domači so v 82. minuti izid znižali, a upe po presenečenju jim je tri minute pozneje razblinil Fabian Ruiz.

Angers, ekipa slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča, je morala z izidom 1:2 priznati premoč Monacu. Slovenski branilec je obtičal na klopi. Angers že od prejšnjega kroga nima več niti matematičnih možnosti, da obstane v ligi, po novem porazu pa je vse bolj jasno, da se ne bo izognila niti zadnjemu mestu.

Na drugi strani je Monaco z novimi tremi točkami zadržal teoretične možnosti za tretje mesto, ki bi mu zagotovilo nastop v Ligi prvakov. Za tretjeuvrščenim Marseillom štiri kroge pred koncem zaostaja šest točk.

Kylian Mbappe in Gauthier Gallon
Kylian Mbappe in Gauthier Gallon FOTO: AP

Za uvrstitev v evropska tekmovanja se bori Lyon, ki je tokrat v lepotici kroga s 5:4 ugnal Montpellier. Gosti so še v 55. minuti po štirih golih Elyeja Wahija vodili s 4:1, toda Alexandre Lacazette mu ni hotel ostati dolžan. Tudi on je dosegel štiri gole, zadnjega z bele pike, in skupaj s strelcem tretjega gola za domače, Hrvatom Dejanom Lovrenom, zrežiral preobrat.

To je bila v francoskem prvenstvu šele prva tekma po letu 1974, ko sta obe ekipi dosegli vsaj štiri gole. Pred 49 leti je Reims z 8:4 premagal Monaco, pet golov je takrat dosegel Carlos Bianchi.

Pomembno zmago v boju za obstanek je zabeležil Strasbourg, ki je v gosteh z 2:0 ugnal neposrednega tekmeca Nantes. S tem ga je pustil na 17. mestu, ki vodi v drugo ligo. Iz elitne lige namreč letos izpadejo štirje klubi, saj se bo že v naslednji sezoni število nastopajočih zmanjšalo z 20 na 18.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.